top of page

Láká vás fitness náramek? Fitbit Charge 2

  • allyssasventures
  • 12. Mai 2017
  • 5 Min. Lesezeit

Už jste o nich slyšeli? Vsadím se, že určitě ano. Hlavně v poslední sobě se s nimi roztrhl pytel. Já jsem tedy zastávala hodně dlouho názor, že mi žádná věc na ruce nebude říkat, jak a kdy se mám hýbat, ale nakonec jsem změnila názor. Proč? To se dozvíte hned J.

Fitness náramků je nepřeberné množství, ale ne každý je vhodný zrovna pro vás. Důležité je si hned na začátku ujasnit, co od něho vlastně chcete. Pokud vám bude stačit, když vám bude počítat kroky, můžete sáhnout po levnějších variantách. Pokud si však představujete náramek, který je trochu sofistikovanější než krokoměr a má v sobě zabudovanou GPS, senzory jako je gyroskop a nebo akcelerometr a bude celý den monitorovat váš tep, tak se do problematiky budete muset ponořit trochu hlouběji a pátrat po tom, který je pro vás ten nejlepší.

Protože jsem se ze začátku neorientovala vůbec, zkoušela jsem hledat (jako to dělám ostatně vždy) na Heurece, kde je zboží seřazeno podle oblíbenosti. Hned na prvním místě je tam Xiaomi Mi Band 2 - zrovna o tomhle náramku jsem uvažovala jako o první volbě – až do chvíle, kdy jsem ho viděla na ruce jedné velice rozpoložité slečny a ta mi říkala, jak jí náramek hrozně vyhovuje a jak je s ním velmi spokojená. Já vím, že je to hloupost, ale má to být součástí vaší motivace, když už to na té ruce nosíte a Xiaomi pro mě od té chvíle bylo spokojné s něčím jiným.

Na třetím místě nejprodávanějších byl UMAX U-Band 107HR a na pátém LAMAX Tech BFit. Oba náramky vypadaly dobře, Lamax byl dokonce voděodolný a ceny obou byly perfektní.

Jelikož jsem se ale posledních 14 dní touto tématikou zabývala opravdu hodně, narazila jsem také na článek, který to nakonec rozlouskl. Fitness náramky jsou si vesměs hodně podobné, ale to jediné, na čem opravdu záleží, je aplikace, přes kterou je budete ovládat. Pokud vám nebude sedět její prostředí, nebude vás práce s náramkem bavit. A tak jsem získala nové kritérium, které jsem začala zahrnovat do svého výběru.

A tak jsem si najednou začala snít o něčem víc – na scénu přišel Fitbit a Garmin. Jsou to skvělé a známé značky a výrobci rozhodně vědí, co si zákazník žádá. Nakonec zůstaly v užším výběru Fitbit Alta HR, Fitbit Charge 2 a Garmin Vivosmart HR. Moje preference se hodně měnily a jeden den vedl Fitbit, druhý den zase Garmin. Nemohla jsem se rozhodnout.

Garmin mě svojí aplikací Garmin Connect a jejím tmavým prostředím dostal na 100% a další plus bylo, že se dá aplikace propojit s aplikací Kalorické tabulky a výdej naměřený hodinkami se tak automaticky do tabulek započítává – bylo to prostě super. Jediné, co mi tolik nevyhovovalo, byl vzhled hodinek. Na sport jsou hodinky perfektní a jejich voděodolnost je skvělá i při plavání a nebo sprchování. Ale samozřejmě se můj život neodehrává jen na sportovišti a k šatům se mi hodinky moc nehodily. Cena se pohybovala od 3600 Kč až po 5500 Kč.

Fitbit vedl svým vzhledem, ale zase se mi vůbec nezamlouvala aplikace. Na můj vkus moc světlá, ne zrovna přehledná (vtipné bylo, že všichni v recenzích tvrdili opak - aplikace Garmin jim přišla složitá a Fitbit naprosto intuitivní). Fitbit se navíc nepojil s žádnou aplikací, kterou jsem doposud používala a to pro mě bylo hodně velké minus. Navíc jsem se nemohla rozhodnout, zda by to měla být Alta, která byla krásně úzká a na ruce opravdu vypadala pouze jako náramek, který nabízel možnost měnit řemínek dle příležitosti a nebo Charge 2, který sice také nabízel možnost měnit řemínky, ale už působil spíše jako hodinky, než jako obyčejný náramek (navíc já mám přeci dost hodinek, které chci ještě nosit! :D). Cena Alty HR byla 3500 Kč až 4600 Kč a cena Charge 2 3600 Kč až 5650 Kč.

No nebudu lhát, bylo to dilema, do čeho jít. Koneckonců cena ani jednoho z náramků nebyla zrovna nízká a nechtěla jsem udělat chybu, které bych později litovala. Nakonec vše rozhodly další recenze, které jsem si na YouTube a jiných anglicky psaných portálech vyhledala. U značky Garmin se bohužel ukázalo, že se více uživatelům neosvědčila synchronizace s Kalorickými tabulkami a že je špatně vyřešené započítávání aktivit. Byl zde uveden příklad, že pokud za den ujdete 10000 kroků a k tomu si půjdete zaběhat 8km, čímž nasbíráte dalších 10000 kroků, Garmin odešle do aplikace zprávu, že jste nachodili 20000 kroků ale také uběhli 8 km – takže se váš výdej za běh započítá vlastně 2x, což ve výsledku udělá velký rozdíl. Takže tato skutečnost a vzhled nakonec rozhodly za mě a do vedení se dostal Fitbit. Altu nakonec vyřadila z výběru další recenze, která jí hanila kvůli malému displeji, který je vhodný pro kontrolu tepu, kroků a vzdálenosti při klidném režimu, rozhodně se ale nedoporučuje běžcům, kteří se při běhu nechtějí zastavovat, zastiňovat si ruku, aby něco viděli a ještě na malém displeji hledat potřebnou informaci. Špatné také je, že se při každém zapnutí displeje vždy objeví úvodní stránka s časem, ale vy si při běhu chcete hlídat třeba tepovku a ne čas a musíte vždy navolit požadovanou stránku znovu. Takže jsem měla vítěze – Fitbit Charge 2.

Nejlevnější byl v danou chvíli v Datartu, a tak jsem si ho nechala objednat na prodejnu a hned další den si pro něj jela. Na výběr jsou dvě velikosti, a to S a L. S se doporučuje ženám a L mužům. No a co tahle věcička vlastně umí a obsahuje?

  • Snímač srdečního tepu PruPulse – porovnávala jsem s hrudním pásem a výsledky byly hodně podobné

  • Hlásí notifikace z telefonu – nemám ozkoušeno, nechtěla jsem náramek s telefonem propojovat

  • relaxační aplikace – zatím nevyzkoušeno, relaxuji i bez aplikací J

  • funkce Connected GPS – pokud chcete, aby Vám aplikace v telefonu zaznamenávala i trasu, je potřeba zapnout v mobilu GPS a Bluetooth, čímž se telefon a náramek propojí a náramek tak bude používat GPS lokaci telefonu – hodně to žere baterku a telefon musíte mít vždy při sobě při běhu

  • Cardio Fitness Level – ukazuje, jak jste na tom s kondičkou, na základě výpočtů které fitbit provedl z vašeho, věku, pohlaví, parametrů postavy a tepu

  • Monitoring spánku – určí lehký a hluboký spánek, REM fáze a dobu, kdy jste byli vzhůru

  • SmartTrack – náramek na základě vašeho tepu sám pozná, když jste se věnovali náročnější aktivitě a hned vám za to připočítá spálené kalorie a aktivní minuty

  • vyměnitelné pásky – a AliExpress to jistí J

  • měření počtu kroků, vzdálenosti

  • vystoupané schody (patra)

  • chytrý budík

Výdrž baterie: až 5 dní

Vnitřní paměť: až 7dní aktivity

Nabíjecí doba: 2 hodiny

Jak jsem říkala na začátku, byla jsem původně proti tomu, aby mi přístroj na ruce říkal a počítal, kolik jsem toho ušla a kdy bych se měla ještě dál a víc hýbat. Protože jsem ale začala počítat kalorie a jídlo a nemohla jsem přijít na přesný počet svých spálených kalorií za den, zdálo se mi tohle jako nejlepší řešení – a bylo. Mám přehled o tom, kolik jsem toho spálila a kolik bych tak měla přijmout jídla – nerada bych, aby bylo moje tělo ve stresu z nedostatku živin a bohužel jsem ne vždy měla po sportu hlad – vlastně spíš nikdy a tělo se tak dostávalo do velkého kalorického deficitu, čímž si samozřejmě dělalo ze stresu zásoby na horší časy. Navíc k tomu, jsem blázen do statistik a ráda samu sebe překonávám a přistihla jsem se při tom, že když nemám splněné kroky nebo aktivní minuty, raději vystoupím o dvě zastávky autobusu dříve a domu to dojdu pěšky, což je také příjemné plus.

Pokud o koupi náramku uvažujete, rozhodně mohu jen doporučit. Mám ho zatím krátce a nevím, jak dlouho mě vydrží takhle nakopávat, ale pevně věřím, že to bude na dlouho a prozatím mohu jen doporučit.

コメント


RECENT POSTS:
SEARCH BY TAGS:

© 2016 by Allyssa´s Ventures. Proudly created with Wix.com

  • YouTube - Black Circle
  • Instagram Black Round
  • Pinterest - Black Circle
bottom of page